Karaman Organize Sanayi Büyüyor, GelişiyorBy
karamanosb
02 Kasım 16
0
comment

Karaman Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu, bir toplantı düzenleyerek basın mensuplarına Organize Sanayi Bölgesi’ndeki son gelişmeler hakkında bilgi verdi.

Karaman Valisi Murat Koca, Karaman Belediye Başkanı ve O.S.B. Yönetim Kurulu Başkanı Ertuğrul Çalışkan ve Yönetim kurulu üyelerinin katıldığı toplantı öncesi, basın mensuplarına; Organize Sanayi Bölgesi gezdirilerek yatırımlar ve gelişmeler hakkında detaylı bilgiler verildi.

Toplantıda konuşan Çalışkan: “Organize Sanayi Bölgesi yönetimi olarak, Karaman sanayisinin çok daha hızlı bir şekilde gelişmesini sağlamak, markalaşmak, hem sanayicilerimizin hem de işçilerimizin daha nezih bir ortamda çalışmalarını sağlama mücadelesi veriyoruz” diyen Karaman Belediye Başkanı ve OSB Yönetim Kurulu Başkanı Ertuğrul Çalışkan: “Organize Sanayinin içindeki elektrik, doğal gaz, içme suyu, kanalizasyonu, asfaltı, kaldırımı ve çevre düzenlemesine kadar tüm bu değerleri daha iyi noktalara getirmeyi hedefliyoruz. Bununla birlikte 90’lı yılların başlarında 12 milyon dolarlık ihracatı olan bir kent şimdi nerdeyse 680 milyon dolar ihracat yapan bir kent konumuna gelmiştir. Yani 1.4 Milyar dolarlık Türkiye Bisküvi ihracatının %60’lık kısmını Karaman gerçekleştiriyor. Bölgenin daha çok gelişmesi için önem arz eden, Sayın Bakanımız Lütfi Elvan’ın ve hükümetimizin desteğiyle Devlet Demiryolları ile hızlı yük taşımacılığı sağlayacak Lojistik Merkezin proje ihalesi yapıldı. Organize Sanayinin teknoloji ile buluşması için gerekli olan Teknokent alanını Karaman’a kuruyoruz.  Sanayi atıklarının değerlendirilmesi için de Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızla çalışmamız var. Sanayideki iş adamlarımızla ortak bilgi, deneyim, tecrübe ve problemleri birlikte paylaşarak burayı katma değeri çok daha yüksek bir organize sanayi haline getireceğimize inanıyorum” dedi.

Resim Galerisi